On je pohvalio karijeru Španca, ali je rekao i neke stvari koje mnogi ne smeju ili ne žele da kažu.
-Ne, Rafa nije dobar primer za mlade sportiste! Reći ću samo jedno – da je ovo što on radi i govori uradio u biciklizmu, bio bi osuđen i kažnjen jer je igrao pod jakim analgeticima i lekovima protiv bolova! Pravila očigledno nisu ista za sve – rekao je Pino.
Nastavio je u istom ritmu.
-Očigledno, kada je reč o otpornosti, talentu i radnoj etici – tu nema nikakve dileme, on jeste primer. Međutim, on nikako ne može biti uzor kada je u pitanju ignorisanje sopstvenog tela, guranje sebe u još veći bol i stvaranje novih zdravstvenih problema da bi se sanirao neki stari. Ja sam od onih koji kažu: Bavim se vrhunskim sportom, ali ako imam problem, lečim se, stanem, pa nastavim tek kada sam potpuno zdrav.
Nema sumnje da će ova izjava, kao i sve kada je Rafa u pitanju podeliti javnost.
Ja jedne strane Rafa je heroj šta je sve prošao, ali sa druge, deluje da ima istine i da Nadal nije sve baš radio po pravilima.





