Žoze Murinjo je dobio otkaz u Fenerbahčeu zbog neulaska u Ligu šampiona. Da, to je bio jak udarac za turskog velikana kojeg duže od deceniju i po nema u elitnom takmičenju, ali Portugalac je platio ceh i jeziku. Po običaju, dugom.
Turčin ga pogurao iz Istanbula
Murinjo je dobio otkaz u turskom velikanu u petak, manje od 48 sati pošto je njegov tim ispao iz elitnog UEFA takmičenja. Posle remija bez golova u prvoj utakmici u Istabulu, lisabonski „orlovi“ su pobedili kod kuće 1:0. Gol vredan zlata vredne pobede postigao je Kerem Akturkoglu, Turčin!
Uoči revanša baraža s Benfikom, koja je dobila raspored za ligašku fazu, trener koji kormilari na talasima stare slave na konferenciji za medije je kritikovao čelnike Fenera.
– Da je Liga šampiona bitna za moj klub, nešto bi se uradilo između Fejenorda (prethodno kolo kvalifikacija) i Benfike. Mislim da Fenerbahče nema viziju za transfere – rekao je Murinjo.
„Atletik“ navodi da su Portugalca angažmana na Bosforu koštali konkretno komentari na račun potpredsednika kluba Hamdija Akina, koji je smatrao da je lak zadatak prolaz Benfike u takmičenje koje će se igrati i u Aziji.
– Ta izjava može da ga jača unutar kluba, ali ja ga ne poznajem – rekao je Murinjo novinarima upitan o toj izjavi Akina.
To „ja ga ne poznajem“ imalo je loš odjek, pa je predsednik Ali Koč smenio Murinja, posle samo šest utakmica u drugoj sezoni 62-godišnjeg trenera iz Setubala na stadionu „Šukru Saračoglu“.









