Velike promene u Evrokupu naredne sezone

Košarkaški Evrokup će doživeti velike promene u narednoj sezoni u kojoj će učestvovati čak 32 kluba, a novina je i da će nokaut faza startovati već od osmine finala, saopštili su danas organizatori takmičenja.

Kako je istaknuto, 32 kluba će biti podeljeno u osam grupa sa po četiri ekipe, a po dve najbolje iz svake grupe će u osminu finala, kojom startuje nokaut faza i igraće se sve do finala po sistemu plej-ofa, na dve dobijene utakmice.

Učesnici Evrokupa biće Roma, Dertona, Trento, Venecija, Napoli i Maksima Roma (Italija), Aris, PAOK (Grčka), Monako, Le Man i Burg (Francuska), Budućnost (Crna Gora), Cedevita Olimpija (Slovenija), Balkan (Bugarska), Tenerife, Manresa i San Burgos (Španija), Šljonsk (Poljska), Bahčešehir, Turk Telekom i Tofaš (Turska), Ulm, Kemnic, Roštok i Skajlajners Frankfurt (Nemačka), Kluž (Rumunija), Lietkabelis, Neptunas i Siauliai (Litvanija), Riga (Letonija), London (Velika Britanija) i Hapoel Jerusalim (Izrael).

Evrokup će startovati 29. septembra, a eventualna „majstorica“ finalne serije planirana je za 30. april sledeće godine.

Pobedniku Evrokupa sleduje mesto u Evroligi za sezonu 2027/28.

Pročitajte još...  Srbin u problemu: Janis "tera" Jovića

NAJNOVIJE

ZAPRATI NAS! 🙂

NOVI BONUS ZA NOVE IGRAČE

POSLEDNJE OBJAVE 🔥

Preporuka za Vas

Molimo sve portale, ako kopirate članak sa našeg portala, navedite nas kao izvor informacije. ✅